February 4, 2018

December 29, 2017

Please reload

Ostatnie posty

Badania okresowe pracownika w warunkach pandemii.

March 29, 2020

1/2
Please reload

Wyróżnione posty

Badania okresowe pracownika w warunkach pandemii.

Zgodnie ze stanowiskiem Głównego Inspektora Pracy zmianie uległy zasady wykonywania badań wstępnych, okresowych oraz kontrolnych pracowników. 

BADANIA WSTĘPNE - nie można zatrudnić pracownika bez badania wstępnego - orzeczenia o zdolności do podjęcia pracy na konkretnym stanowisku.

BADANIA OKRESOWE - pracodawca kieruje na badanie okresowe pracownika który kwituje odbiór skierowania na badania oraz rejestruje się w centrum medycyny pracy, zgłaszając chęć poddania się badaniu. Następnie oczekuje do czasu zakończenia zagrożenia epidemicznego na zaproszenie do centrum. Mimo, że ważność badania uległa zakończeniu, jest ono nadal obowiązującym.

BADANIA KONTROLNE - pracownik wracający ze zwolnienia lekarskiego powyżej 30 dni, lub po urlopie macieżyńskim nie może podjąć ponownie pracy bez badania kontrolnego. W naszym przypadku prosimy o telefon do rejestracji, jeśli tylko orzecznicy będą zdrowi lub nie będą przebywać na kwarantannach, badanie zostanie wykonane. Ważne jest też to, że pracownik musi dostarczyć "zaświadczenie o zakończeniu leczenia" przez lekarza prowadzącego.

 

 

Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Archiwum
  • Facebook Basic Square
  • KLINIKA_ALFA_adres